Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Noworoczne spotkanie w Lipnicy Wielkiej – omówiono inwestycje na kolejne lata

Noworoczne spotkanie w Lipnicy Wielkiej – omówiono inwestycje na kolejne lata

Mieszkańcy gminy Korzenna spotkali się z wójtem gminy Lechem Skowronem w Dworze w Lipnicy Wielkiej odrestaurowanym w ubiegłym roku. Przedmiotem i celem spotkania było nie tylko złożenie sobie noworocznych życzeń, ale przede wszystkim zapoznanie mieszkańców z zamierzeniami inwestycyjnymi. 

 

Wójt gminy Korzenna ocenia kondycję finansową gminy jako dobrą. Budżet gminy umożliwia realizację wielu inwestycji. Na liście planowanych inwestycji znalazły się między innymi: 
- kontynuacja budowy hali sportowej w Korzennej
- budowa boiska, siłowni i chodnika w Koniuszowej
- rozbudowa szkoły w Łęce
- modernizacja budynku Urzędu Gminy

 

W ocenie wójta gminy Korzenna inwestycje w gminie są napędzane przez kreatywnych i pracowitych mieszkańców. Dochody gminy nie są wysokie, natomiast mimo to gmina dynamicznie się rozwija. Wśród przyszłych planowanych inwestycji na kolejne lata znalazły się między innymi kąpielisko w Wojnarowej oraz kryty basen i mediatekę w Korzennej. 

 

Plany inwestycyjne wskazują na kierunek rozwoju gminy na najbliższe lata. Inwestycje są ukierunkowane na promowanie kultury i sportu oraz poprawę atrakcyjności turystycznej tego regionu. 

 

Wójt gminy Korzenna zapowiedział, że jest otwarty na propozycje innych inwestycji ze strony przedstawicieli różnych środowisk. Spotkanie noworoczne zostało uświetnione koncertem Sióstr Szafrańskich z Lipnicy Wielskiej, a także zespół uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować