Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Nowosądecka Gala "Najpopularniejszy Sportowiec Regionu 2018 r."

Nowosądecka Gala "Najpopularniejszy Sportowiec Regionu 2018 r."

W dniu 28 lutego 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala Najpopularniejszy Sportowiec Regionu 2018 r.

 

Nagrody zostały wręczone sportowcom przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, starostę powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego, wiceprezesa oddziału Polska Press Dariusza Kołacza oraz kierownika sądeckiego oddziału Gazety Krakowskiej Monikę Kowalczyk.

 

Nagrody były przyznawane osobno dla sportowców z miasta Nowy Sącz, powiatu nowosądeckiego, powiatu gorlickiego i powiatu limanowskiego w kategoriach: Sportowiec Roku Junior Dziewczęta, Sportowiec Junior Chłopcy, Sportowiec Roku - Kobiety, Sportowiec Roku – Mężczyźni, Trener Roku oraz Drużyna Roku. 

 

Zawodniczka UKS Gladiator z Nowego Sącza – Julia Niewiadomska – trenująca kickboxing otrzymała Nagrodę im. Daniela Weimera. Patron nagrody był sportowym dziennikarzem. Pomysł przyznawania stypendium im. Daniela Weimera został zrealizowany przez Gazetę Krakowską. O Nagrodę im. Daniela Weimera mogą ubiegać się sportowcy w wieku do 15 lat. Stypendium jest przyznawane raz w roku. 

 

Daniel Weimer był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Polski dziennikarz i publicysta był przez całe swoje życie związany z Nowym Sączem. Szczególnie bliska była mu tematyka sportowa. Pracował m.in. w Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej. Pełnił również funkcję spikera na meczach piłkarskich klubu Sandecja Nowy Sącz. Do jego publikacji należą „Sandecja. Minęło 90 lat…” (2001, J. Leśnik, D. Weimer), „A – jak Augustynek, Ż – jak Żabecki: leksykon piłkarzy sądeckich” (2005), „Złota Księga Sandecji” (2010) oraz „KS Dunajec. 60 lat minęło” (2005). 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować