Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Nowosądecka młodzież uczy się jak ratować życie

Nowosądecka młodzież uczy się jak ratować życie

Po raz jedenasty uczniowie klas pożarniczych Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach gościli w Białogórze. Odbył się tam obóz szkoleniowy z zakresu pożarnictwa i ratownictwa technicznego. Zajęcia odbywały się na terenie działania Ochotniczej Straży Pożarnej Choczewo.

 

Uczniowie brali udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego na Jeziorze Choczewskim. Mogli także ćwiczyć na strażackim sprzęcie, wsiąść do wozów bojowych oraz ćwiczyć w aparatach ochrony dróg oddechowych – mówi Iwona Sikorska, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach.

 

Oprócz tego doskonalili umiejętności musztry pod okiem specjalistów.

 

Poza ćwiczeniami wzięliśmy udział w spływie kajakowym rzeką Piaśnicą. Odwiedziliśmy także miejsca historyczne, między innymi Las Piaśnicki. Oczywiście nie obyło się bez wizyty na plaży, gdzie odbył się chrzest osób, które po raz pierwszy wzięły udział w zgrupowaniu – opowiadają: Adrian Nosidlak, Karol Waśko i Wiktor Wójcik z klasy IIc LO.

 

Przedstawiciel starosty nowosądeckiego Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu wręczył Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia klasy pożarniczej oraz za bezinteresowną pomoc w organizacji obozów szkoleniowych. Złote Jabłko Sądeckie otrzymała Barbara Gródek – nauczycielka w ZS w Marcinkowicach, a Srebrne – Maria Zając (ZS Marcinkowice), asp. Karol Wojciechowski (Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 PSP w Wejherowie) i druh Jarosław Bonk (naczelnik OSP w Kniewie).

Nowosądecka młodzież uczy się jak ratować życie Nowosądecka młodzież uczy się jak ratować życie Nowosądecka młodzież uczy się jak ratować życie Nowosądecka młodzież uczy się jak ratować życie Nowosądecka młodzież uczy się jak ratować życie Nowosądecka młodzież uczy się jak ratować życie

Źródło: SPNS, fot. ZS Marcinkowice

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować