Nowosądeckie szkoły są przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego

Nowosądeckie szkoły są przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego

Od 1 września uczniowie nowosądeckich szkół wracają do nauki stacjonarnej. Z uwagi na to, że procedury opracowane przez MEN są bardzo ogólne i nie odnosiły się stricte do sytuacji czerwonych stref, dlatego pracownicy Urzędu Miasta w porozumieniu z Sanepidem przygotowali zbiór zasad dedykowanych docelowo dla miasta Nowego Sącza.


Jest m.in. procedura postępowania w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej na terenie jednostki, również przy pozytywnym wyniku, także w poszczególnych jednostkach, bo inaczej to będzie wyglądało w przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, świetlicach szkolnych, internatach czy np. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej czy Pałacu Młodzieży – wskazuje prezydent.

 

Jak zaznacza Ludomir Handzel w szkole nie będzie obowiązku noszenia maseczek, a nauczyciele prowadzący zajęcia będą mogli zasłaniać twarz przyłbicą. Do szkół trafią również płyny dezynfekujące oraz dozowniki łokciowe.

 

Z kolei od września w godzinach porannych, wtedy kiedy jest najwięcej uczniów, mają pojawić się dodatkowe autobusy,

 

Będą oznaczone specjalnie, że te autobusy mają preferencje uczniów sądeckich szkół. Jeśli taki autobus miałby jechać pusty to te miejsca mogą być zajmowane przez pozostałych uczestników ruchu jednak będzie preferencja dla uczniów tak żeby minimalizować te duże skupiska także w transporcie publicznym - informuje włodarz miasta.

 

Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować