Pogoda Nowy Sącz

29

Dzisiaj jest: 29. 09. 2023 Dni od początku roku: 271 Dni do końca roku: 93
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Nowy Sącz: Boiska przyszkolne będą otwarte dla mieszkańców do końca wakacji

Nowy Sącz: Boiska przyszkolne będą otwarte dla mieszkańców do końca wakacji

Radny Maciej Rogóż razem z młodzieżą i mieszkańcami od dłuższego czasu zabiegali o to aby boiska przyszkolne były dostępne dla społeczności lokalnej poza godzinami lekcyjnymi.

Władze Miasta, w tym Wydział Edukacji pod przewodnictwem Dyrektor Małgorzaty Belskiej zainteresowały się tym problemem. Jak poinformował w mediach społecznościowych Maciej Rogóż, jest zgoda na to aby do końca wakacji boiska przyszkolne były otwarte dla mieszkańców do godziny 20.


Temat jest konsultowany z prawnikami tak, aby boiska były otwarte również po wakacjach dla lokalnej społeczności. Być może Rada Miasta podejmie odpowiednie uchwały, a co za tym idzie ogólny regulamin korzystania z infrastruktury przyszkolnej – informuje Maciej Rogóż.


Udostępnienie obiektów ma być konsultowane z władzami danej placówki. Na razie na rozwiązanie tego typu zdecydowano się na Osiedlu Poręba Mała przy SP nr 17.


Dziękuję Pani Renacie Czop, Dyrektorowi SP nr 17 za otwarcie boiska już dzisiaj. Zachęcam rodziców dzieci i młodzieży z Osiedle Poręba Mała Nowy Sącz do wypełnienia i dostarczenia deklaracji korzystania z boiska, o które prosiła Pani Dyrektor. Będę zabiegał do Wydziału Inwestycji o montaż dodatkowych kamer, tak aby było jeszcze bezpieczniej – mówi radny.


Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować