Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Nowy Sącz i Stara Lubowlia świętują 24 - lecie partnerstwa

Nowy Sącz i Stara Lubowlia świętują 24 - lecie partnerstwa

Nowy Sącz i Stara Lubowlia świętowały 24 - lecie partnerstwa, z okazji którego mieszkańcy Nowego Sącza mogą zwiedzić międzynarodową wystawę pod nazwą "Rozebrane..." w Miasteczku Galicyjskim. 

 

Międzynarodowa wystawa została zrealizowana przy wsparciu prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Obejmuje ona kolekcję oleodruków z Muzeum Lubowelskiego mieszczącego się w Starej Lubowli. Oleodruki mają charakter obrazów pielgrzymkowych nawiązujących do miejsc kultu religijnego znajdującymi się w Polsce, np. Gidle, Kalwarii Zebrzydowskiej. 

 

Intrygująca nazwa kolekcji "Rozebrane..." (tytuł oryginalny: "Do naha"). W podtytule wskazano, że chodzi o "odkryte piękno oleodruków" wyjętych ze starych ram i umieszczonych w jasnej oprawie. Wystawa obejmuje tematykę przedstawień maryjnych, chrystologicznych, świętych oraz scen biblijnych.

 

Oleodruki obejmują pamiątki z różnych miejsc pielgrzymkowych, stąd też napisy w różnych językach. Wystawa została zrealizowana w ramach cyklicznych prezentacji organizowanym w Muzeum Okręgowym. Wystawa będzie dostępna w Galerii Ratusza w Miasteczku Galicyjskim do 12 września 2019 r. 

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować