Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 05. 2021
Do końca roku: 236 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz: Izba Wytrzeźwień wróciła do normalnego funkcjonowania

Nowy Sącz: Izba Wytrzeźwień wróciła do normalnego funkcjonowania

Z początkiem kwietnia Izba Wytrzeźwień w Nowym Sączu wróciła do normalnego funkcjonowania i ponownie przyjmuje osoby w stanie nietrzeźwości.

W poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo Miasta i jego mieszkańców przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Maciej Rogóż razem z Przewodniczącą Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Barbarą Jurowicz zaproponowali prezydentowi aby rozważył możliwość renegocjowania stawek wysokości opłaty za pobyt w izbie z innymi gminami.


W związku z rosnącymi kosztami administracyjnymi i funkcjonowania izby, zaproponowaliśmy Panu Prezydentowi, aby rozważył możliwość renegocjowania stawek wysokości opłaty za pobyt w izbie z innymi gminami. Okazuje się również, iż nie wszystkie gminy (np. Chełmiec) partycypują w kosztach - informuje Maciej Rogóż.


Radni zwrócili się również do wszystkich posłów naszego okręgu o przeanalizowanie i rozważenie podjęcia działań, które zmierzałyby w kierunku zmiany przepisów tak, aby dyżur w izbie mogli sprawować ratownik medyczny lub pielęgniarka.


Zwróciliśmy się również do wszystkich posłów naszego okręgu o przeanalizowanie i rozważenie podjęcia działań, które zmierzałyby w kierunku zmiany przepisów tak, aby dyżur w izbie mogli sprawować ratownik medyczny lub pielęgniarka. Być może to droga do zapewnienia sprawnego funkcjonowania Izb Wytrzeźwień w kraju. Z punktu widzenia ekonomicznego dla Samorządów to również atrakcyjne rozwiązanie - dodaje radny.


Pisma w tej sprawie zostały skierowane do posłanek: Anny Paluch; Jagny Marczułajtis-Walczak, Urszuli Nowogórskiej, Barbary Bartuś oraz posłów: Patryka Wicher, Arkadiusza Mularczyka, Edwarda Siarki, Jana Dudy, Wiesława Janczyka oraz Andrzeja Guta-Mostowego. 


Przypomnijmy. W Nowym Sączu od lutego nie funkcjonowała izba wytrzeźwień ze względu na brak lekarza/felczera, co skutkowało przywożeniem osób pod wpływem alkoholu na SOR i paraliżowało pracę personelu medycznego oraz znacznie wydłużało czas oczekiwania ludzi znacznie bardziej potrzebujących pomocy.


Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować