Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Nowy Sącz: Na składzie przewróciło się 119 butli

Nowy Sącz: Na składzie przewróciło się 119 butli

Dzisiaj (19 października) zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu interweniowały w jednym ze składów znajdujących się na ul. Wyspiańskiego w Nowym Sączu. Przewróciło się tam 119 butli.

W firmie zajmującej się dystrybucją oraz napełnianiem butli gazami technicznymi, pracownik po przybyciu do pracy zauważył, że część ze składowanych butli jest przewrócona. Były one puste i przeznaczone do transportu, po następujących substancjach: acetylen, tlen, mieszanka gazów technicznych, argon oraz LPG - relacjonują funkcjonariusze PSP Nowy Sącz.


Pracownicy oraz osoby postronne znajdowały się poza terenem składu.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca działań. Wydzielono teren około 150 m od zdarzenia.  Przeprowadzono rozpoznanie miejsca ze szczególnym naciskiem na butle acetylenowe. Sprawdzono czy nie doszło do wycieku z butli przy pomocy urządzenia wielogazowego oraz kamery termowizyjnej. Nie odnotowano wskazań wykraczających poza wartości normalne. Pomiar temperatury wykonano dla każdej butli acetylenowej. Nie stwierdzono nieprawidłowości. Po wykluczeniu zagrożenia polecono pracowniom podnieść butle i posegregować je. W związku z udziałem w zdarzeniu butli, które mają być transportowane w ruchu drogowym o zdarzeniu poinformowano Transportowy Dozór Techniczny - informują druhowie.


Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieumyślne działanie człowieka.


Fot. PSPNS


Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować