Pogoda - Sądeckie.pl

16

Dzisiaj jest: 16. 10. 2021 Do końca roku: 76 dni
Jakość Powietrza:

Nowy Sącz: Rada Miasta zmniejszyła dopłaty do wody

Nowy Sącz: Rada Miasta zmniejszyła dopłaty do wody

O obniżeniu wysokości dopłat do wody i ścieków dla mieszkańców o 1,85 zł netto (2 zł brutto) za m³ zadecydowała podczas wczorajszej sesji Rada Miasta Nowy Sącz. W konsekwencji mieszkańcy pokrywać będą teraz około 80% ceny taryfowej zamiast dotychczasowych 70%.

Sądeckie Wodociągi są zobowiązane do wykonania uchwały podjętej przez Radę Miasta, co oznacza, że od 28 maja 2021 r. faktury za wodę i ścieki naliczane będą z uwzględnieniem zmniejszonej dopłaty z budżetu miasta.


W efekcie wysokość opłaty ponoszonej przez mieszkańców wzrośnie przy założeniu, że zużycie wody będzie na podobnym poziomie, jak dotychczas. Wskutek decyzji Rady Miasta mieszkańcy zapłacą teraz za 1 m³ wody i ścieków 12,69 zł netto (13,71 zł brutto), a nie – jak dotąd – 10,84 zł netto (11,7 zł brutto).


Równocześnie Sądeckie Wodociągi przypominają, że przyjęta w maju 2018 roku na okres trzech lat taryfa za wodę i ścieki pozostaje bez zmian do czasu zatwierdzenia przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie nowej taryfy. Wniosek Sądeckich Wodociągów w tej sprawie zakłada nieznaczną obniżkę taryfy w okresie kolejnych trzech lat. 


Źródło: SW, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować