Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz szykuje się do rewitalizacji Maślanego Rynku

Nowy Sącz szykuje się do rewitalizacji Maślanego Rynku

W dniu 8 lipca 2019 r. odbyło się spotkanie prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla z kupcami z Maślanego Rynku. Jego przedmiotem były szczegóły rewitalizacji terenu Maślanego Rynku, który będzie otwierał nowosądecką Starówkę. 

 

Wygląda na to, że plany rewitalizacji Maślanego Rynku poprzedzone także pogłoskami o jego likwidacji, które pojawiły się jeszcze w okresie kadencji poprzedniego prezydenta miasta, wreszcie zostaną zrealizowane. Projekt został zaprezentowany przez nowosądeckiego architekta Jakuba Potoczka. 

 

W spotkaniu wzięli udział handlarze, którzy prowadzą sprzedaż na Maślanym Rynku, prezydent Nowego Sącza i wiceprezydent Artut Bochenek. Kupcy zostali zapewnieni, że Maślany Rynek zachowa funkcję handlową, a przy tym stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem cieszącym się większym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. 

 

Na obszarze objętym rewitalizacją powstanie czteropoziomowy parking podziemny, który dostarczy miastu 1100 nowych miejsc postojowych. Pojawi się również zadaszenie pokryte zielenią. 

 

Celem spotkania było zapoznanie się przez samorząd lokalny z opiniami handlarzy na Maślanym Rynku. Więcej informacji na temat projektu rewitalizacji już niebawem zostanie udostępnionych na oficjalnej stronie miasta Nowy Sącz. 

 

Źróło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować