Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz: wylał Potok Łubinka. Mieszkańcy mogą zgłaszać szkody do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Nowy Sącz: wylał Potok Łubinka. Mieszkańcy mogą zgłaszać szkody do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Wczoraj w godzinach popołudniowych wystąpiły nawalne opady deszczu na obrzeżach Miasta Nowego Sącza, które spowodowały podniesienie stanu wód na potoku Łubinka i Łęgówka o około 2 metry, przekraczając stany alarmowe o ponad 1 metr. Opady spowodowały wystąpienie z koryt potoków wody i zalanie pobliskich domów mieszkalnych.

Miasto uruchomiło wszystkie służby miejskie oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Miasta i Powiatu Nowosądeckiego. Mieszkańcom ratując ich dobytek wydano 2.000 worków z piaskiem do zabezpieczenia swoich posiadłości. Przystąpiono do wypompowywania wody z zalanych posesji oraz sprzątania terenu.


Miejskie służby porządkowe zostały uruchomione. Byłem na miejscu, widziałem straty, nikt z potrzebujących mieszkańców nie zostanie bez pomocy - informuje prezydent Ludomir Handzel.


Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego czeka na zgłoszenia od mieszkańców w celu wsparcia w usuwaniu skutków nawałnicy pod numerem telefonu (18 448-66-81).


Źródło: Fb Prezydent Ludomir Handzel, fot. Fb Leszek Gieniec, UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować