Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniNowy Sącz. Inwestycyjna ofensywa trwa, a wśród niej zapowiedź budowy lodowiska

Nowy Sącz. Inwestycyjna ofensywa trwa, a wśród niej zapowiedź budowy lodowiska

Podczas dzisiejszej konferencji prezydent przedstawił szereg inwestycji, które są w trakcie realizacji oraz te, które dopiero będą przeprowadzone w Nowym Sączu.

 

Mimo tego, że działamy w trochę innym trybie, to chce pokazać, że normalnie funkcjonujemy. Remontowana jest w tej chwili ul. Broniewskiego i ul. Wiśniowieckiego. Przygotowujemy się też do nowych rzeczy. W sierpniu uruchamiam kolejny pakiet inwestycyjny. Mam nadzieję, że nie ostatni w tym roku - powiedział Ludomir Handzel.

 

Na chwilę obecną trwają prace w Parku Strzeleckim. Te prace są mocno zaawansowane. Prawie wszystkie dzwigary dachu są już umiejscowione - mówi prezydent. Miasto jest też po rozstrzygnięciu przetargu na rewitalizację Lasku Falkowskiego. Ten projekt bardzo mi leży na sercu. Jest to bardzo ważny dla sądeczan teren, przez wiele lat zaniedbany - zaznacza Ludomir Handzel.

 

Ponadto trwają prace przy opracowywaniu projektu budowlanego i wykonawczego strzelnicy. Jej teren został już ogrodzony. Dodatkowo miasto szykuje również niezbędną dokumentację związaną z budową lodowiska w Nowym Sączu. Mam nadzieję, że inwestycja będzie mogła ruszyć w przyszłym roku pełną parą - mówi prezydent.

 

Ofensywa inwestycyjna obejmuje również:

  • nowe szatnie przy stadionie MOSiR w Piątkowej,
  • wykonanie stojaków rowerowych, wiaty przystankowej oraz stacja naprawy rowerów w miejscu do rekreacji nad Kamienicą,
  • budowę ciągów rowerowo-pieszych,
  • remonty budynków, sądeckich szkół oraz dróg.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować