Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Od 15 maja zniesienie części obostrzeń. Policjanci nadal będą prowadzić wzmożone kontrole, tam gdzie one wciąż obowiązują

Od 15 maja zniesienie części obostrzeń. Policjanci nadal będą prowadzić wzmożone kontrole, tam gdzie one wciąż obowiązują

Choć 15 maja br. kolejna część restrykcji wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa zostanie zniesiona, to w dalszym ciągu musimy pamiętać o przestrzeganiu pozostałych obostrzeń oraz podstawowych zasad sanitarnych. DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka – może nas uchronić przed COVID-19. Dbajmy o siebie i innych.

W reżimie sanitarnym otworzyły się już galerie sztuki i muzea, klienci wrócili do galerii handlowych, sklepów meblowych i budowlanych, a goście mogą korzystać z usług hoteli. Można również zorganizować spotkania lub uroczystości na zewnątrz dla 25 osób (do limitu osób w imprezach okolicznościowych nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19).


Z kolei od 15 maja br. będziemy mogli m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Zniesiony będzie również obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu pod warunkiem, że utrzymamy dystans 1,5 metra od innych osób. W dalszym ciągu bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w obiektach handlowo-usługowych, urzędach czy w świątyniach.


Pamiętajmy, że w dalszym ciągu panuje epidemia koronawirusa i wszyscy musimy stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń. Sądeccy policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne na terenie dużych placówek handlowo-usługowych, w trakcie których sprawdzają m.in. czy klienci sklepów, pracownicy oraz osoby zarządzające wielkopowierzchniowymi obiektami, stosują się do aktualnych obostrzeń i obowiązujących zasad sanitarnych (w szczególności w zakresie noszenia maseczek).


Ponadto każdego dnia funkcjonariusze m.in. sprawdzają osoby objęte kwarantanną i izolacją domową, kontrolują również przestrzeganie przepisów przez kierowców i pasażerów autobusów komunikacji miejskiej oraz prywatnych przewoźników. Mundurowi zwracają również uwagę na ilość osób przebywających w środkach transportu publicznego, obiektach, a także w hotelach, w których pomimo otwarcia, powinna być zajęta maksymalnie połowa dostępnych miejsc.


Osoby, które nie respektują aktualnych obostrzeń i zasad sanitarnych będą musiały liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dbajmy o siebie i innych.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować