Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniOgólnopolski Ranking Szkół Perspektywy 2021: Brązowa Tarcza dla LO w Muszynie

Ogólnopolski Ranking Szkół Perspektywy 2021: Brązowa Tarcza dla LO w Muszynie

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Muszynie po raz kolejny znalazło się w gronie najlepszych liceów w kraju w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw”.

Ranking przygotowuje Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad, pod przewodnictwem dr hab. Barbary Marcinkowskiej, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.


Kryteria Rankingu to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).


- Cieszymy się, że w tym roku nasze liceum uzyskało wysoką lokatę – mówi Izabela Łabuś, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, w skład którego wchodzi Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego. Co roku przygotowujemy uczniów do różnych olimpiad, a absolwenci z 2020 roku zajęli czołowe miejsca w olimpiadach matematycznych. W zmaganiach „O Diamentowy Indeks AGH” Tomasz Smyda został finalistą, a w olimpiadzie „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” Magdalena Kumorek, Alicja Smyda i Ewelina Nieć zostały laureatkami zdobywając indeksy.


Na sukces złożyły się również bardzo wysokie wyniki zdawalności przedmiotów maturalnych na poziomie rozszerzonym, do którego w szkole przystępują wszyscy abiturienci, wybierając co najmniej dwa dodatkowe przedmioty.


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować