Oliwka dla dzieci w codziennej pielęgnacji – jak bezpiecznie ją stosować?

Oliwka dla dzieci to jeden z podstawowych kosmetyków w pielęgnacji maluchów. Dowiedz się, w jaki sposób bezpiecznie jej używać i kiedy lepiej z niej zrezygnować na rzecz innych środków.

Oliwka dla dzieci w codziennej pielęgnacji – jak bezpiecznie ją stosować?

Oliwka dla dzieci — co znajduje się w jej składzie?

W aptekach i drogeriach znajdziesz szeroki wybór oliwek, jednak warto pamiętać, że kosmetyk kosmetykowi nierówny. Wybierając oliwkę dla dzieci, szczególnie dokładnie przyjrzyj się składowi preparatu. Jak się okazuje, poszczególne oliwki mogą znacząco się od siebie różnić i nie wszystkie są tak zdrowe dla delikatnej skóry dziecka, jak mogłoby się wydawać. Generalnie oliwki opierają się na olejach mineralnych i naturalnych.

Do mineralnych zalicza się płynną parafinę, a do naturalnych — olejek jojoba, słonecznikowy, z pestek malin. Dodatkowo do oliwek mogą być dodawane wyciągi z roślin, takich jak kwiaty nagietka lekarskiego czy arniki górskiej, ale także witamina E.

Najlepiej jest skłaniać się ku produktom bazującym na naturalnych olejach i dodatkach, a zrezygnować z oliwek z olejami mineralnymi, chyba że dziecko jest już starsze. Dobra oliwka razem z pudrem dla dzieci i kremem z wysokim filtrem SPF tworzy kompletny zestaw kosmetyków dla malucha.

Kiedy stosować oliwkę dla dzieci?

Taki kosmetyk to jeden z najbardziej powszechnych emolientów, czyli kosmetyków o działaniu nawilżającym, zmiękczającym, natłuszczającym i regenerującym. Dzięki temu oliwka dla dzieci może być stosowana zarówno przez maluchy, jak i dorosłych, którzy mają skórę wrażliwą czy nadmiernie przesuszoną. Należy pamiętać, że najbardziej bezpieczne, ale jednocześnie najskuteczniejsze, są naturalne oleje.

Przykładowo, olejek jojoba może zwiększać odporność skóry na powstawanie reakcji alergicznych, szybko regeneruje zrogowaciałą czy odparzoną skórę. Z kolei olej z pestek malin jest prawdziwą odżywczą bombą, zawierającą witaminy E i A poprawiające elastyczność.

Oliwka dla dzieci dobrej jakości, czyli złożona z naturalnych emolientów, może być stosowana od pierwszych dni życia. Jej podstawowym zadaniem jest natłuszczanie i chronienie skóry dziecka. Dobrze jest stosować oliwkę zaraz po kąpieli noworodka i niemowlaka. Zapobiega łuszczeniu się skóry i jej odparzaniu.

Jakie jest zastosowanie oliwki dla dzieci?

Naturalna oliwka dla dzieci może być stosowana do natłuszczania całego ciała, a także odżywiania skóry twarzy (osób dorosłych także!). Można kilka jej kropli dodawać do kąpieli. Jeśli dziecko ma ciemieniuchę albo łuszczącą się skórę główki, można niewielką ilość oliwki wmasowywać w skalp dziecka i następnie wyczesywać złuszczoną skórę przy pomocy miękkiej szczotki z włosia.

Oliwka dla dzieci sprawdza się świetnie jako odżywka do paznokci, a także... sposób na wyczyszczenie skóry dziecka z trudnych plam po jedzeniu, co dość często się zdarza w trakcie rozszerzania diety. Oliwkę można wykorzystywać również do masażu brzuszka malucha, zwłaszcza kiedy doskwierają mu bolesne wzdęcia czy kolka.

Z pewnością dobrej jakości oliwkę warto mieć w szafce łazienkowej pamiętając, aby nie była otwarta zbyt długo. Szczególnie oliwki bazujące na naturalnych olejach muszą być spożytkowane do kilku miesięcy od otwarcia opakowania i muszą być przechowywane w ciemnym miejscu.


Artykuł Sponsorowany

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować