Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniOrganizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie "Zmierz się z Bidą Galicyjską"

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie "Zmierz się z Bidą Galicyjską"

Marszałek Województwa Małopolskiego, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu oraz Fundacja Pro-Vincja zapraszają mieszkańców subregionu Sądeckiego do udziału w konkursie pod nazwą "Zmierz się z Bidą Galicyjską - terenowo - salonowa gra RPG".

 

Konkurs organizowany jest w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W ramach konkursu należy wykonać pracę dotyczącą Regionu Limanowszczyzny (gmin Słopnice, Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa, Łukowica, Mszana Dolna, Niedzwiedź, Tymbark) z przełomu XIX/XX wieku do okresu PRL-u.

 

Organizatorzy oczekują następujących form prac konkursowych:

  • Zebrane i spisane informacje, legendy, opowiastki na temat zabytków, wydarzeń historycznych, zwyczajów dotyczących regionu, tradycji (w tym historie ukazujące różne sytuacje z życia mieszkańców wsi, trudy dnia codziennego np. ciężka i mozolna praca, ubóstwo, walka o przetrwanie, zarazy, pogrzeby oraz zabawy np. wesela, zaloty, sobótki, zapusty, darcie pierza, okopki, niesopusty itp.) - maksymalna objętość tekstu nie przekraczająca formatu A4.
  • Stworzenie ilustracji, grafik (np. postaci, obiektów, zjawisk, mapek) - format i technika dowolna.
  • Udostępnienie historycznych rodzinnych fotografii o tematyce zgodnej z konkursem.

 

Organizatorzy zachęcają do licznego uczestnictwa, szczególnie osoby starsze i dzieci. Na uczestników konkursu czekają interesujące nagrody, w tym wydany w ramach projektu podręcznik do gry RPG  "Bida Galicyjska".

 

Gotowy tekst lub grafikę należy przesłać (w formie edytowalnego pliku) na adres e-mail: fundacjaprovincja@gmail.com, albo wysłać pocztą na adres: Fundacja Pro-Vincja, Słopnice 153, 34-615 Słopnice, nie później niż do końca sierpnia 2020.

 

O dacie i miejscu rozstrzygnięcia konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni osobiście (e-mail lub telefon). Regulamin konkursu do wglądu w siedzibie Fundacji. Tel: +48 666997644

 

Projekt finansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować