Oszuści nie próżnują – wciąż próbują wyłudzić pieniądze od seniorów

Oszuści nie próżnują – wciąż próbują wyłudzić pieniądze od seniorów

Dzisiaj oszuści próbowali pozbawić oszczędności seniorów z terenu gmin Grybów i Stary Sącz. Na szczęście starsi ludzie zareagowali we właściwy sposób i nie dali się nabrać przestępcom.

 

Policjanci przypominają o czym pamiętać i jak zachować się w takiej sytuacji:

  • policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy!
  • nigdy nie dzwonią do mieszkańców, by zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach!
  • nigdy nie odbierają pieniędzy na przechowanie czy do celów prowadzonej akcji, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom!
  • nigdy nie proszą o podawanie haseł i loginów do bankowości elektronicznej czy o przelewanie całych swoich oszczędności na inne konta bankowe!

 

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać w podobny sposób, podając się przez telefon za policjanta – natychmiast zakończmy rozmowę! Jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich albo zadzwońmy na numer alarmowy 112 (należy pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystanie z innego aparatu telefonicznego).

 

Ważne jest by taki apel, jak i sposób radzenia sobie w takich sytuacjach dotarły do jak najliczniejszej grupy, szczególnie osób starszych, dlatego policjanci apelują by przekazać taką informację członkom naszych rodzin czy sąsiadom. Im więcej seniorów będzie miało świadomość jak wygląda schemat wyłudzania pieniędzy metodami na krewnego czy policjanta, tym mniej z nich da się oszukać.

 

Źródło: KMPNS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować