Pogoda - Sądeckie.pl2

Dzisiaj jest: 02. 03. 2021
Do końca roku: 304 dniParafianie z Męciny chcą ufundować respirator z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej - pamięci ks. Antoniego Pisia

Parafianie z Męciny chcą ufundować respirator z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej - pamięci ks. Antoniego Pisia

Ksiądz Antoni Piś, proboszcz w Męcinie, zmarł 16 października, przegrywając walkę z wirusem COVID-19.

 

Parafianie, aby wyrazić wdzięczność za jego dobroć, zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności i wielką aktywność duszpasterską, pragną ufundować respirator wraz z kardiomonitorem dla szpitala w Limanowej. Jest to sprzęt, z jakiego korzystał ich proboszcz podczas pobytu w szpitalu.

 

Po śmierci ks. Antoniego Pisia pojawiło się bardzo wiele wpisów w mediach społecznościowych opisujących jego dobroć, skromność i pełen entuzjazm dla wszelkich inicjatyw pomocowych, także wspierających misje. Jego pogrzeb odbędzie się dzisiaj, 21 października, w trakcie trwającego Tygodnia Misyjnego.

 

Męcińska parafia jako organizator zbiórki zachęca do jej wsparcia podczas uroczystości pogrzebowych i Mszy św., odprawianych w intencji śp. ks. Antoniego Pisia, w kopertach z dopiskiem "respirator", poprzez wpłaty elektroniczne na zrzutka.pl lub bezpośrednio na konto parafii, wpisując w tytule przelewu: "respirator dla Limanowej".

 

Źródło i fot. Portal Diecezji Tarnowskiej/Gość Tarnowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować