Paralotniarz zawisł na drzewie w rejonie miejscowości Skrzętla-Rojówka. Pomogli strażacy i goprowcy

Dzisiaj (4 czerwca) przed godziną 13 strażacy oraz ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR otrzymali zgłoszenie o paralotniarzu, który zawisł na drzewie na wysokości 16 metrów w głębi lasu, w rejonie miejscowości Skrzętla-Rojówka.

Paralotniarz zawisł na drzewie w rejonie miejscowości Skrzętla-Rojówka. Pomogli strażacy i goprowcy

Strażacy dotarli we wskazane miejsce razem ze sprzętem wysokościowym oraz 4 przęsłami drabiny nasadkowej. Wycięli pobliskie drzewo, które przeszkadzało w działaniach oraz przystawili drabinę do drzewa. Ratownik GOPR dotarł do poszkodowanego dzięki drabinie i przy użyciu drzewołazów.


Paralotniarz został ewakuowany technikami linowymi na ziemie. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. "Na drzewie w koronie pozostała paralotnia wraz z "kokonem". Właściciela paralotni poinformowano o konieczności zdjęcia paralotni z drzewa poprzez skorzystanie z usług osób posiadających uprawnienia i sprzęt do ratownictwa wysokościowego lub wyspecjalizowanych firm prowadzących działania w zakresie wysokościowym" - informują druhowie z PSP.


Akcja ratunkowa trwała trzy godziny. Oprócz goprowców uczestniczyły w niej zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz SGRW Krynica-Zdrój.


Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować