Pogoda - Sądeckie.pl2

Dzisiaj jest: 02. 03. 2021
Do końca roku: 304 dniPatrole rowerowe dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny

Patrole rowerowe dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny

Na ulicach można ich spotkać, gdy tylko aura na to pozwala. Patrole rowerowe pełnią odpowiednio przeszkoleni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy dzięki jednośladom z łatwością dotrą w trudno dostępne rejony Sądecczyzny.

 

W odróżnieniu od patrolu pieszego, policjanci na rowerach są bardziej mobilni, a przez to częściej sprawdzają miejsca zagrożone wskazane przez mieszkańców. W razie potrzeby szybciej docierają w miejsce interwencji.

 

Przy korzystnych warunkach atmosferycznych, Nowy Sącz oraz ścieżki rowerowe na terenie powiatu nowosądeckiego (ścieżka rowerowa Stary Sącz-Barcice-Rytro oraz Jazowsko-Łącko) są patrolowane przez policjantów na jednośladach.

 

Głównym zadaniem tych patroli jest pilnowanie porządku głównie na terenach rekreacyjnych oraz na ścieżkach rowerowych, jednak w razie konieczności będą też one kierowane w dowolne rejony - wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe. Nabrzeża rzek, trasy rowerowe, parki miejskie czy wąskie uliczki między blokami to teren, gdzie doskonale sprawdzi się rower, a same interwencje będą przeprowadzane szybciej i sprawniej.

 

Źródło i fot. KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować