Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Pierwszy z dodatkowych pociągów na trasie Ptaszkowa – Nowy Sącz

Pierwszy z dodatkowych pociągów na trasie Ptaszkowa – Nowy Sącz

W poniedziałek, 27 lipca o godz. 4.51 wyruszył pierwszy z dodatkowych pociągów na trasie Nowy Sącz – Ptaszkowa. W inauguracyjnym przejeździe wzięli udział: marszałek Witold Kozłowski oraz poseł na Sejm RP Patryk Wicher.


W ramach nowego rozkładu jazdy, przygotowanego dzięki współpracy Województwa Małopolskiego ze Spółką POLREGIO sp. z o. o., liczba połączeń relacji Nowy Sącz – Ptaszkowa – Nowy Sącz w dni robocze została zwiększona o 15 dodatkowych kursów. Ponadto, od dziś pociąg „Jaworzyna” relacji Kraków – Krynica – Kraków będzie zatrzymywał się na wszystkich stacjach i przystankach pomiędzy Grybowem a Nowym Sączem. Oznacza to, że łączna liczba kursów w relacji Nowy Sącz – Ptaszkowa – Nowy Sącz, wzrosła aż do 36 w dni robocze.

 

Decyzja Zarządu Województwa Małopolskiego o uruchomieniu dodatkowych pociągów jest odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców problemy z dojazdem do Nowego Sącza. Nowa oferta przewozowa łagodzi te niedogodności - dzięki niej przejazd między Ptaszkową a Nowym Sączem jest znacznie szybszy i wynosi około 20 minut - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

 

Korzystających z tego połączenia mieszkańców z pewnością ucieszy, że na trasie obowiązuje specjalna oferta biletowa pn. „Taryfa Górska”. W ramach oferty dostępne są bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę oraz „tam i z powrotem”, a także bilety odcinkowe miesięczne imienne na przejazd „tam i z powrotem”. Przykładowo, za bilet jednorazowy normalny ze stacji Nowy Sącz do Ptaszkowej zapłacimy 4,40 zł, za bilet w obie strony 8,80 zł, a za bilet miesięczny na przejazd w obie strony 100,00 zł.

 

Dodatkowo, trasa Ptaszkowa – Nowy Sącz mieści się w obszarze obowiązywania oferty specjalnej  pn. „Taryfa Sądecka”. Oferta zawiera bilety strefowe czasowe i strefowe miesięczne imienne, obowiązuje w pociągach Spółek POLREGIO oraz Koleje Małopolskie, a także uprawniające do przejazdów środkami komunikacji miejskiej organizowanej przez miasto Nowy Sącz, na obszarze miasta Nowego Sącza i gmin, które zawarły z miastem porozumienia międzygminne. Więcej szczegółowych informacji na temat dostępnych ofert biletowych znajduje się pod adresem: polregio.pl.

 

Powyższe oferty są łatwo dostępne poprzez bezpłatną aplikację mobilną iMKA, wchodzącą w skład stworzonego przez Województwo Małopolskiego systemu Małopolska Karta Aglomeracyjna. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem: mka.malopolska.pl.

 

Źródło i fot. UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować