Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Po sobotnim przemarszu antymaseczkowców 35 wniosków o ukaranie do Sądu

Po sobotnim przemarszu antymaseczkowców 35 wniosków o ukaranie do Sądu

10 października na terenie całej Polski wprowadzono obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej (w sklepie, autobusie czy na wolnym powietrzu), dlatego policjanci wzmożyli kontrole pod kątem wywiązywania się z tego obowiązku. Mają one na celu jedynie ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii, a zatem ochronę życia i zdrowia każdego z nas.

 

Od wczoraj w teren ruszyło wiele patroli, których jedno z zadań dotyczy sprawdzania jak mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy. Funkcjonariusze są przede wszystkim tam, gdzie w jednym miejscu może przebywać więcej osób. Reagują na przypadki naruszenia prawa, a z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania się w dobie pandemii.

 

Najskuteczniejszą formą walki z epidemią nadal pozostaje zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja dłoni. W tak trudnych czasach trzeba się wykazać  odpowiedzialnością już nie tylko za siebie, ale i za innych.

 

10 października w Nowym Sączu o godzinie 15.00 kilkadziesiąt osób rozpoczęło protest realizowany w formie przemarszu, a związany z wprowadzeniem obostrzeń. W trakcie dochodzili kolejni uczestnicy, a zgromadzenie zostało rozwiązane przez jego przewodniczącego około godziny 15.40.

 

Policjanci przystąpili do legitymowania i wyjaśnienia przyczyn niestosowania się do zaleceń sanitarnych przez część jego uczestników. Z uwagi na odmowę przyjęcia mandatów, do sądu zostanie skierowanych 35 wniosków o ukaranie. Pamiętajmy, że zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza ich dolegliwości czy dysfunkcje, uniemożliwiające stosowanie się do tego obowiązku.

 

Źródło i fot.: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować