Podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krynicy Zdroju oddano ponad 15 litrów krwi

Po raz kolejny krwiodawcy i strażacy nie zawiedli. W akcji 28 stycznia 2024 r. zarejestrowano blisko 40 osób, z czego dokonano 35 pobrań w sumie oddając 15,3 litra bezcennej krwi. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem przybyło dużo osób oddających jak również im towarzyszących. Odwiedzili i oddali krew wczasowicze przebywający na feriach z dziećmi przebywający z rodzinami na zimowym wypoczynku w Krynicy Zdroju. Przyznali, że z podziwem obserwują jak wiele jest osób chcących pomóc. Tradycyjnie niektóre osoby oddawały krew po raz pierwszy, jednak dla pozostałej większości było to kolejne z rzędu wspaniałe doświadczenie płynące z potrzeby serca pomocy potrzebującym. Wśród dawców byli starsi i młodsi.

Podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krynicy Zdroju oddano ponad 15 litrów krwi

Na wyróżnienie po raz kolejny zasługują jednostki OSP licznie uczestniczące w akcji: OSP Mochnaczka Niżna, OSP Mochnaczka Wyżna, OSP Łabowa, OSP Tylicz, OSP Kamianna. OSP Muszyna. Sporą grupą oddających byli też uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy Zdroju.


Każdy z krwiodawców został tradycyjnie obdarowany czekoladami oraz kocem polarowym z napisem „Dbaj o siebie i o innych”. Dodatkowo, strażacki klub „ognista kropla” przygotował poczęstunek dla wszystkich dawców w postaci tradycyjnego czerwonego barszczu z przekąska i słodkościami. Oddający otrzymywali czerwone serduszka WOŚP oraz kalendarze strażackie.


Środowisko strażackie kolejny raz potwierdziło, że zawsze można na nich liczyć. Potrzebujących tego bezcennego leku nie brakuje. To także wielka satysfakcja każdego oddającego ze spełnienia dobrego uczynku i okazania pomocy tym, którzy jej potrzebują.


Zapraszamy na najbliższą akcję do Muszyny 11 lutego ul. Krzywa 1 Muzeum Państwa Muszyńskiego.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować