Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Podpisano umowę na budowę nowoczesnej hali sportowej. Gdzie powstanie?

Podpisano umowę na budowę nowoczesnej hali sportowej. Gdzie powstanie?

6 października 2021 r. w siedzibie Urzędu Gminy Limanowa odbyło się spotkanie, na którym podpisana została umowa na wykonanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Męcinie.

Podpisy Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta i Wykonawcy inwestycji Pana Jana Cabaka zostały złożone w obecności Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka, Wicewójta Wojciecha Pazdana, Członka Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciecha Włodarczyka oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Męcinie Grzegorza Krzaka.


Budowa nowoczesnej hali sportowej jest możliwa dzięki otrzymanym 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Obiekt wyposażony będzie w boisko wielofunkcyjne umożliwiające grę w piłkę halową, siatkówkę, koszykówkę oraz inne dyscypliny sportowe, ponadto znajdzie się w nim niezbędne zaplecze socjalne tj. szatnie, sanitariaty, magazyny sprzętu sportowego oraz pomieszczenie dla nauczycieli.


W planie jest również wyposażenie hali w trybuny mieszczące ponad 100 widzów. Tak funkcjonalny obiekt będzie można dodatkowo wykorzystać do organizacji imprez środowiskowych o charakterze rekreacyjnym oraz kulturalnym. Hala dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w postępowaniu przetargowym, jest Firma Usługowa „EKO-REM-BUD” Jan Cabak z siedzibą w Łabowej.


Całkowita wartość hali sportowej wraz z wyposażeniem oszacowana została na 6 400 000,00 zł (przy dofinansowaniu 4 000 000,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych). O pozyskanie brakujących środków Gmina Limanowa będzie aplikowała do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Okres realizacji zadania został wyznaczony na 28 miesięcy od podpisania umowy.


Źródło: Gm. Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować