Policja wystawia kolejne mandaty za nieprzestrzeganie zakazu gromadzenia się

Policja wystawia kolejne mandaty za nieprzestrzeganie zakazu gromadzenia się

W całej Polsce obowiązuje kwarantanna narodowa. Mieszkańcy powinni unikać wychodzenia z domu bez potrzeby oraz nie tworzyć większych skupisk ludzi. Jednak nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji.

 

26 marca sądeccy policjanci zauważyli na rynku pięciosobową grupę młodych osób. Było to ewidentne złamanie zakazu gromadzenia się.

 

Gdy młodzi Sądeczanie zauważyli policyjny radiowóz, to odłączyły się z ich grupy dwie dziewczyny, a trójka mężczyzn, która pozostała tłumaczyła się Policjantom, że idzie się wspólnie napić alkoholu, co również uchybia obostrzeniom związanym z zagrożeniem epidemiologicznym. 

 

W związku z lekceważącym i nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzn, używaniem słów wulgarnych i sprzeciwem przyjęcia mandatu karnego, policjanci skierowali wobec nich wnioski o ukaranie do sądu - informuje Asp. Iwona Grzebyk-Dulak rzeczniczka prasowa sądeckiej Komendy.

 

Do podobnej sytuacji doszło wczoraj. Trójka sądeczan piła alkohol na ławce przy ul. Rokitniańczyków. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi, w związku z naruszeniem przepisów porządkowych, a dodatkowo dwóch z nich za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować