Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Policjanci i pracownicy z komend w Nowym Sączu wyróżnieni medalami i odznaczeniami

Policjanci i pracownicy z komend w Nowym Sączu wyróżnieni medalami i odznaczeniami

16 marca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie medali i odznaczeń dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych małopolskiego garnizonu Policji. Uczestnikami spotkania byli Wojewoda Małopolski - Łukasz Kmita i Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie - płk Marcin Żal.

W sali im. insp. Marka Woźniczki Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia medali za długoletnią służbę oraz odznaczeń. Na uroczystości gośćmi byli Wojewoda Małopolski - Łukasz Kmita oraz Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie - płk Marcin Żal. Na początku, dowódca uroczystości - podinsp. Rafał Kania zameldował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie- insp. Romanowi Kusterowi gotowość do rozpoczęcia uroczystej zbiórki. Następnie wprowadzono Poczet Sztandarowy KWP w Krakowie.

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita udekorował 23 osoby „Medalami za Długoletnią Służbę”, wręczając 6 złotych, 16 srebrnych i 1 brązowy medal. Komendant Wojewódzki Policji wręczył wyróżnionym legitymacje. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał małopolskim policjantom i pracownikom cywilnym „Medale za Długoletnią Służbę” jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wśród wyróżnionych są policjanci i pracownicy z komend w Nowym Sączu (złotym medalem został odznaczony Andrzej Borek, a srebrnym medalem podinsp. Iwona Janik-Hejmej), Chrzanowa, Olkusza, Brzeska Wieliczki, Miechowa, Bochni, Zakopanego, Krakowa Oświęcimia, Dąbrowy Tarnowskiej, Proszowic. To policjanci pionu kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego i logistyki, zarówno szczebla kierowniczego jak i z tzw. pierwszej linii. Medale otrzymali także pracownicy administracyjni, wydziałów wspomagających i ds. ochrony informacji niejawnych.

Następnie wojewoda wręczył 4 policjantom „Medale za Zasługi dla Obronności Kraju”: 1 srebrny i 3 brązowe. Te odznaczenie wojskowe, nadane przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka zostały przyznane policjantom wydziałów sztabowych komendy wojewódzkiej i komend powiatowych w Krakowie i Limanowej.

Po części ceremonialnej głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster, który podziękował i pogratulował odznaczonym policjantom i pracownikom cywilnym Policji. Dodał, że te medale to dowód tego, że w codziennej służbie odznaczeni wykazują się ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem, i że pamiętają o słowach roty ślubowania. A pracownicy cywilni, którzy wspierają pracę policjantów robią to w sposób „bardzo rzetelny, z oddaniem i zaangażowaniem”.

- Dziękuję małopolskim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym policji za zaangażowanie i pomoc, jaką niosą mieszkańcom naszego województwa. Dzięki Wam Małopolanie czują się bezpiecznie, a podziękowaniem niech będą wręczone dzisiaj medale i odznaczenia – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Marcin Żal pogratulował odznaczonym policjantom, mówiąc, że ”odznaczenie to jest podziękowaniem za współpracę między Policją a Wojskiem” a w obecnej sytuacji epidemiologicznej ta współpraca jest bardzo istotna.

Uroczystą zbiórkę zakończono odprowadzeniem sztandaru z miejsca uroczystości.

Podczas kolejnych dwóch uroczystych zbiórek w tym dniu (z uwagi na epidemię uroczystość podzielono na kilka części) wręczono także 58 odznaczeń „Zasłużony Policjant” tj. 2 złote, 11 srebrnych i 45 brązowych. Odznakę nadał policjantom Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamiński, w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Wśród odznaczonych są policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu małopolskiego, a także z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie reprezentujący wszystkie piony i szczeble w hierarchii stanowisk. Brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał także asp. sztab. Kazimierz Tenerowicz z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować