Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Polska Strefa Inwestycji - nowe zasady zwolnień podatkowych

Polska Strefa Inwestycji - nowe zasady zwolnień podatkowych

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Nowego Sącz Ludomira Handzla, przedstawicielki Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o. oraz sądeckich przedsiębiorców.

 

Spotkanie w sądeckim ratuszu dotyczyło nowych zasad wsparcia w podejmowaniu inwestycji w Polskiej Strefie Inwestycji, zwanej wcześniej Specjalną Strefą Ekonomiczną. W czasie spotkania zostały omówione zmiany w zakresie dawnej SSE, która zyskała nazwę Polskiej Strefy Inwestycji. Wprowadzone modyfikacje mają na celu umożliwić większej liczbie mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców oraz średnich przedsiębiorstw skorzystania ze zwolnień od podatku dochodowego. 

 

Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby możliwe było skorzystanie ze wsparcia z tytułu realizacji nowych inwestycji. Wsparcie jest przeznaczone dla wszystkich podmiotów gospodarczych należących do sektora tradycyjnego przemysłu. 

 

Niemniej ze zwolnień podatkowych nie mogą skorzystać między innymi przedsiębiorstwa energetyczne, producenci alkoholu, wyrobów tytoniowych i stali, dostawcy gazu i firmy informatyczne, biura rachunkowe oraz architekci i inżynierowie. 

 

Polska Strefa Inwestycji powstała na podstawie nowelizacji ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, które zmieniły zasady działania Specjalnych Stref Ekonomicznych. Ustawa rozszerzyła obszar, na którym możliwe jest uzyskanie zwolnień podatkowych i innych zachęt inwestycyjnych. Zwolnienia podatkowe są na jej podstawie dostępne w całym kraju, ale przydzielane określonym przedsiębiorcom na wyznaczony czas. Głównym celem zmian jest stymulowanie wzrostu prywatnych inwestycji. 

 

Źródło: Miasto Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować