Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniPonad 1,7 mln wniosków i przyznane 1,85 mln świadczeń w ramach programu „Dobry Start”

Ponad 1,7 mln wniosków i przyznane 1,85 mln świadczeń w ramach programu „Dobry Start”

Rodzice i opiekunowie złożyli już ponad 1,7 mln wniosków o przyznanie jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny w ramach programu „Dobry Start”. Do tej pory przyznanych zostało 1,85 mln świadczeń. Do końca listopada można składać wnioski w formie elektronicznej i papierowej.


Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla 4,5 mln uczniów rozpoczynających rok szkolny. Koszt realizacji świadczenia szacuje się na ok. 1,4 mld zł rocznie. Od początku funkcjonowania programu do rodzin trafiło już 2,67 mld zł.

 

Świadczenie przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 roku życia. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

 

1 lipca ruszył nabór wniosków w nowej edycji programu „Dobry Start”. - Od momentu uruchomienia naboru rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli ponad 1,7 mln wniosków, przyznanych zostało 1,85 mln świadczeń – informuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak podkreśla, „Dobry Start” to kolejny po „Rodzinie 500 Plus” i „Maluch Plus” kluczowy program realizujący kompleksową i długofalową politykę rodzinną rządu. – To świadczenie było po prostu potrzebne, tego oczekiwali Polacy, a my wsłuchujemy się w ich głosy – dodaje.


Wniosek o świadczenie z programu można składać przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej. Od sierpnia wnioski można składać drogą tradycyjną bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

 

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa zachęcamy jednak wszystkich do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.


Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

 

Wnioski można składać także w trakcie roku szkolnego, jednak nie później niż do 30 listopada.

 

Źródło: MRPiPS, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować