Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniPoprawi się bezpieczeństwo pieszych w Maszkowicach

Poprawi się bezpieczeństwo pieszych w Maszkowicach

Trwają prace przy budowie chodnika dla pieszych wraz z kanalizacją deszczową w ciągu DW 969 Nowy Targ – Stary Sącz w miejscowości Maszkowice na odcinku dł. 534 mb.

 

W ramach realizowanego zadania zostanie wyznaczone i oświetlone przejście dla pieszych w rejonie zatoki autobusowej. Inwestycja jest współfinansowana przez Województwo Małopolskie w ramach programu Inicjatywy Samorządowe. Wartość realizowanych robót wynosi  437 tys. zł, z czego 50% to wkład gminy Łącko. Przewidywany termin zakończenia robót to połowa września br.

 

Należy zaznaczyć, że jest to I etap budowy chodnika, II etap rozpocznie się we wrześniu br. i będzie to odcinek dł. 263 mb wraz z wykonaniem zatoki autobusowej zlokalizowanej w Maszkowicach os. Łęgi. Wartość robót wg zawartej umowy to 289 762 zł. Przedmiotowe zadanie realizowane jest przez Urząd Gminy.

 

Ponadto, w budowie jest również kolejny chodnik dł. 380 mb wraz z odwodnieniem, a mianowicie przy drodze powiatowej Łącko – Kicznia w m. Łącko (Kiczonki). Inwestycja ta jest współfinansowana przez Powiat Nowosądecki i Gminę Łącko w 50%. Wartość robót to kwota blisko 300 tys. zł. Roboty zostały etapowane, II etap budowy zaplanowano na 2021 rok, pod warunkiem zabezpieczenia wymaganej kwoty w przyszłorocznym budżecie Gminy Łącko i Powiatu Nowosądeckiego. Zadanie realizuje Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

 

Źródło i fot.: GŁ

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować