Powiat Gorlicki uczestniczy w projekcie na rzecz aktywizacji osób dorosłych

Za nami już 3 Forum Wymiany Doświadczeń Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji - LOWE II na rzecz aktywizacji osób dorosłych, które tym razem w dniach 4-5 października odbyło się w Rawie Mazowieckiej.

Powiat Gorlicki uczestniczy w projekcie na rzecz aktywizacji osób dorosłych

Powiat Gorlicki bierze udział w projekcie „Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji osób dorosłych 2 (LOWE 2)” realizowanym przez Fundację Małopolską Izbę Samorządową jako jednego z trzech partnerów wspierających obok Miasta Rawa Mazowiecka i Gminy Wielka Wieś, czyli jednostek których szkoły prowadziły Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji w I edycji konkursu LOWE 2017-2018.


W powiecie gorlickim realizatorem działań w ramach powstałego w pilotażowej edycji Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji jest Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.


Obecny projekt LOWE 2 realizowany jest w 20 Ośrodkach LOWE z terenu 8 województw (opolskiego, małopolskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego). W grupie nowo powstałych ośrodków LOWE funkcjonują także 2 ośrodki z powiatu gorlickiego Ośrodek LOWE w Gminie Biecz i Ośrodek LOWE w Gminie Moszczenica.


Forum to doskonały czas dyskusji, rozmów i debaty o edukacji nieformalnej i poza formalnej osób dorosłych, o roli szkoły w procesie podtrzymywania, uzupełniania i rozwijania kompetencji kluczowych, umiejętności i kwalifikacji społeczności lokalnych. To także czas wymiany doświadczeń i podsumowania pierwszego roku działalności 20 Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji.


Z ramienia partnerstwa Powiatu Gorlickiego w 3 Forum poświęconym budowaniu wsparcia edukacji osób dorosłych uczestniczył dyrektor Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Tadeusz Mikrut, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach Renata Stępień, a także przedstawiciele nowych Ośrodków LOWE z Gminy Biecz i Moszczenica.


Warto wspomnieć, że gospodarzem 2 Forum Wymiany Doświadczeń LOWE był Powiat Gorlicki we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych, które odbyło się w Bobowej w dniach 3-4 lipca 2021r.


Źródło: Powiat Gorlicki

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować