Pogoda Nowy Sącz

29

Dzisiaj jest: 29. 09. 2023 Dni od początku roku: 271 Dni do końca roku: 93
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Powiat Limanowski z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Powiat Limanowski z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznych czeków dla samorządów z Limanowszczyzny w ramach drugiego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które wręczył I Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak.

 

W spotkaniu wzięli również udział Posłowie na Sejm RP Anna Paluch i Wiesław Janczyk, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk oraz Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej Marcin Radzięta.

 

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga złożył podziękowania na ręce I Wicewojewody Małopolskiego Józefa Leśniaka  za tak duże rządowe wsparcie dla samorządów z Powiatu Limanowskiego, dzięki któremu będą mogły być zrealizowane ważne inwestycje dla społeczności lokalnych oraz tutejszego regionu.

 

Powiat Limanowski otrzymał wsparcie w wysokości 6 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację budynków Szpitala Powiatowego w Limanowej wraz z przebudową dróg wewnętrznych, placów i chodników oraz siecią kanalizacji opadowej. Dzięki bezzwrotnemu wsparciu, w ramach projektu zostaną również docieplone ściany i stropodachy budynków szpitala, zostanie wymieniona stolarka okienna wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej o mocy 250 kW.

 

W ramach drugiego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wsparcie otrzymały również: Gmina Limanowa, Gmina Słopnice, Gmina Laskowa, Gmina Łukowica, Gmina Dobra, Gmina Tymbark i Miasto Mszana Dolna. Łączna kwota wsparcia dla samorządów z Limanowszczyzny, to 21 mln zł.

 

Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować