Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Powstała petycja o nadanie nazwy rondu u zbiegu ul. Kunegundy i ul. Grodzkiej

Powstała petycja o nadanie nazwy rondu u zbiegu ul. Kunegundy i ul. Grodzkiej

Sądeccy działacze: Krzysztof Rzońca, Andrzej Skupień i Karol Kołat, przy wsparciu Instytutu Misesa i Wyższej Szkoły Biznesu-National-Louis University, złożyli petycję o nadanie nowo powstałemu rondu u zbiegu ul. Kunegundy i ul. Grodzkiej nazwy imienia Carla Mengera. 

 

Mamy nadzieję, że nasza symboliczna inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem radnych miasta i zapoczątkuje wiele działań związanych z godnym upamiętnieniem tej postaci. Główne wydarzenia planujemy zorganizować w setną rocznicę śmierci, która przypada w lutym 2021 roku. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy wszystkich do współpracy! - mówi Krzysztof Rzońca, jeden z inicjatorów akcji. 

 

Pojawi się też ogólnodostępna petycja wspierająca, przygotowana przez Instytut Misesa, pod którą będzie mógł podpisać się każdy a swój podpis już zadeklarowało wiele podmiotów polskich, a także międzynarodowych. 

 

Carl Menger urodził się w Nowym Sączu. W lutym 2021 roku będziemy obchodzić setną rocznicę jego śmierci. Zważywszy na fakt okrągłego jubileuszu, chcemy przypomnieć o tej ważnej dla świata nauki postaci, która stawiała swoje pierwsze kroki w naszym mieście. - dodaje Rzońca. 

 

Carl Menger -  Urodził sie urodził się w Nowym Sączu (Galicja), w czasie kiedy ten był pod zaborem austriackim. W roku 1871 opublikował Zasady ekonomii, których wydanie uznaje się za początek szkoły austriackiej. Stworzył teorię wartości i ceny. Opracował prakseologiczną metodologię badań. Szczególną rolę w ekonomii odegrał jego wkład w rozwój koncepcji krańcowej użyteczności, dzięki której mógł odrzucić laborystyczną teorię wartości Adama Smitha i Davida Ricardo.

 

Powstała petycja o nadanie rondu u zbiegu ul. Kunegundy i ul. Grodzkiej nazwy

Źródło : Nadesłane do redakcji.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować