Pogoda - Sądeckie.pl4

Dzisiaj jest: 04. 03. 2021
Do końca roku: 302 dniPrawie 2 kilometry nowego asfaltu na drodze powiatowej Obidza-Brzyna

Prawie 2 kilometry nowego asfaltu na drodze powiatowej Obidza-Brzyna

Mieszkańcy Obidzy i Brzyny w gminie Łącko mogą być zadowoleni – jeżdżą teraz po nowym i gładkim jak stolnica asfalcie, który został położony na prawie 2 kilometrach drogi.

Niebawem, w jednym z niebezpiecznych miejsc na łuku drogi pojawią się bariery ochronne, a w przyszłym roku zostanie namalowane oznakowanie poziome - linie krawędziowe. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec sprawdzali na miejscu wykonanie robót.

- Pieniądze na remont tej drogi pochodzą w całości z budżetu Powiatu Nowosądeckiego – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Wraz z Zarządem Powiatu podjąłem decyzję o kilku dodatkowych inwestycjach w tym roku, ponieważ korzystne rozstrzygnięcia przetargów sprawiły, że mogliśmy wydatkować więcej pieniędzy. Droga w Brzynie wymagała pilnego remontu. Zabiegał o niego między innymi przewodniczący Rady Roman Potoniec.

Koszt remontu 1790 metrów nawierzchni drogi Obidza – Brzyna wyniósł 847.519,61 złotych.

Ale to nie wszystko. Mieszkańcy mogą już również korzystać z nowego chodnika wybudowanego w drodze Łącko – Kicznia. Przy budowie chodników Powiat zawsze współpracuje z gminami, które pokrywają 50 procent kosztów inwestycji. Tak też stało się i w tym przypadku.

Pogoda sprzyja drogowcom. Niemal co tydzień kolejny odcinek drogi jest oddawany do użytku kierowców, którzy już mogą korzystać z prawie 7,5 km nowych nawierzchni na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

- Przypomnę, że w trakcie robót są kolejne odcinki dróg – dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Intensywne prace trwają na drodze Krynica – Tylicz, Piwniczna – ulica Szczawnicka, Królowa Górna – Ptaszkowa i na wielu innych.

Realizowane są także duże inwestycje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych: na drogach Muszyna – Złockie, Limanowa – Chełmiec i Nowy Sącz – Florynka.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, przewodnicząca Rady Gminy Łącko Bernadetta Wąchała-Gawełek, radni gminni - Teresa Janczura, Małgorzata Kozik i Jan Mrówka, sołtys Brzyny Eugeniusz Lizoń i sołtys Łącka – Józef Janczura.

Prawie 2 kilometry nowego asfaltu na drodze Obidza-Brzyna Prawie 2 kilometry nowego asfaltu na drodze Obidza-Brzyna Prawie 2 kilometry nowego asfaltu na drodze Obidza-Brzyna Prawie 2 kilometry nowego asfaltu na drodze Obidza-Brzyna

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować