Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Krynicy-Zdroju

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Krynicy-Zdroju

To już kolejny dzień konferencji CYBERSEC CEE Regions & Cities 2021. W piątkowe południe krynicki kurort odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Prezydent uczestniczył w sesji plenarnej, a także spotkał się z przedstawicielami polskich uczelni oraz przedstawicielami polskich firm sektora IT.

Sesję plenarną otworzyła Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki i przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC.


Następnie gen. bryg. Karol Molenda z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni przybliżył działalność jednostki eksperckiej MON, którą kieruje.


Podczas sesji plenarnej, w swoim przemówieniu prezydent Andrzej Duda powiedział, że rozwój cyberbezpieczeństwa to jedno z najważniejszych wyzwań przed jakim stoi współczesny świat, a pandemia zdecydowanie ten rozwój przyspieszyła. Prezydent nawiązał także do Małopolski i jej ogromnego potencjału.


Mam nadzieję, że Małopolska, która od lat należy do czołówki regionów w Polsce, specjalizujących się w nowych technologiach i cyberbezpieczeństwie, nadal będzie rozwijać ten potencjał. Mam nadzieję, że będzie on rozwijany w ramach prac naukowych na małopolskich uczelniach , które jak doskonale wiemy w wielu przypadkach specjalizują się właśnie w dziedzinach informatyki i generalnie cybernetyki, a także cyberbezpieczeństwa. Ale to nie tylko nauka, to także studenci, kolejne pokolenia młodych ludzi, którzy są wychowywani, uczeni do tego, aby zajmować się tymi tematami na całym świecie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nasi młodzi ludzie święcą w tym zakresie triumfy zajmując najbardziej odpowiedzialne stanowiska, także w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, budowania i nadzorowania systemów ochrony informacji, ochrony danych - mówił prezydent Andrzej Duda.


Następnie prezydent spotkał się z przedstawicielami polskich uczelni oraz z przedstawicielami polskich firm sektora IT. W spotkaniach uczestniczył także marszałek Witold Kozłowski.


Wizyta Pana Prezydenta Andrzeja Dudy podczas konferencji CYBERSEC CEE Regions & Cities, której organizatorem jest Instytut Kościuszki, a Województwo Małopolskie jest jej głównym patronem, to dla nas wszystkich ogromny zaszczyt i wyróżnienie. To niezwykle ważne spotkanie zarówno dla mnie, jak i dla rektorów uczelni wyższych czy przedsiębiorców, z którymi Pan Prezydent odbył owocne spotkania. Serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi za zaszczycenie swą obecnością krynickiej konferencji – mówi marszałek Witold Kozłowski.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować