Prezydent otwiera dyskusję na temat ścieżek rowerowych w mieście

Wczoraj prezydent pokazał postęp prac nad mapką ścieżek rowerowych w Nowym Sączu.

Prezydent otwiera dyskusję na temat ścieżek rowerowych w mieście

Zielona linia to Velo Dunajec czyli istniejąca ścieżka przecinająca nasze województwo. Na czerwono zaznaczone są planowane w najbliższym czasie elementy ścieżek rowerowych. Na czarno już istniejące ścieżki rowerowe włącznie z tą, która jest obecnie remontowana wzdłuż ul. Piłsudskiego.


Temat został już przekazany do konsultacji fachowcom, czyli rowerzystom oraz osobom, które się znają zawodowo na tego typu ścieżkach oraz drogowcom do analizy. Prezydent liczy także na uwagi i głosy mieszkańców. Wkrótce ma zostać uruchomiony specjalny adres mailowy, na który będzie można przekazywać swoje sugestie.


Dzisiejszy dzień traktuje jako otwarcie dyskusji na temat tej mapy ścieżek rowerowych, które chcielibyśmy zrealizować. Będziemy chcieli zamykać te pętle w rozsądny sposób, żeby można było z nich bezpiecznie korzystać, żeby były one usytuowane wzdłuż maksymalnie dużej ilości dróg. Chodzi o to aby jak najrozsądniej ten ruch poprowadzić tak, żeby był bezpieczny i Nowy Sącz, który jest miastem osób uwielbiających jazdę na rowerze był właśnie przyjazny infrastrukturalnie.


Włodarz miasta pracuje także nad tym, aby wprowadzić ścieżki rowerowe do centrum miasta.


To też byłoby cenne, żeby rowerzyści mogli bezpiecznie jechać i pojawić się wręcz w samym centrum, nawet pod ratuszem. Takie propozycje już narysowane niektórzy zaczęli mi ostatnio składać - dodaje.


Fot. Fb Prezydent Ludomir Handzel

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować