Nowy Sącz: Prezydent podpisał z wykonawcą umowę na budowę toru kajakowego na rzece Dunajec

Prezydent Ludomir Handzel podpisał z firmą Erbet umowę na budowę toru kajakowego na rzece Dunajec w Nowym Sączu. Inwestycja ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Nowy Sącz: Prezydent podpisał z wykonawcą umowę na budowę toru kajakowego na rzece Dunajec

Jak podkreśla prezydent, kajakarstwo to najmocniejsza dyscyplina sportowa w stolicy Sądecczyzny.

Nowy Sącz słynie z kajaków, to stąd pochodzą wielokrotnie mistrzowie Polski i świata - mówi.

Profesjonalny tor kajakowy ma za zadanie nie tylko służyć jako miejsce treningowe dla sportowców, ale także umożliwić organizację imprez na światowym poziomie.

Na taką inwestycję czekało od lat środowisko kajakowe w naszym mieście. Myślę, że w perspektywie kilku lat będziemożna w Nowym Sączu rozegrać zawody rangi Pucharu Europy, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy Juniorów czy Młodzieżowców - dodaje Bogusław Popiela, prezes klubu sportowego Start.

W ramach podpisanej przez prezydenta umowy wykonane zostaną dwa odcinki instalacji toru kajakowego na odcinku poniżej i powyżej mostu heleńskiego, w oparciu o istniejące naturalne koryto rzeki. Długość toru kajakowego wyniesie ponad 300 m. Będzie on służył do przeprowadzania treningów i zawodów w dwóch konkurencjach olimpijskich: w slalomie kajakowym i w kayak crossie - mówi.

Z kolei na linkach przeprowadzonych ponad korytem, w poprzek rzeki, zaplanowano zamocowanie bramek. Całość instalacji zamontowana będzie na słupach zlokalizowanych na lewym i prawym brzegu Dunajca wilości 34 sztuk, osadzonych na fundamencie w formie pala betonowego.

Projekt dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach resortowego „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2023” Ministra Sportu i Turystyki

Całkowita wartość projektu: 2 487 184 zł

Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej: 1 243 500 zł

Wkład własny: 1 243 684 zł

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować