Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Prezydent wynajął hotel dla sądeckich medyków

Prezydent wynajął hotel dla sądeckich medyków

Hotel dla medyków, to kolejny już siódmy krok prezydenta Ludomir Handzla w kwestii pomocy, w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa.

 

Na prośbę pani dyrektor nowosądeckiego Pogotowia Ratunkowego udostępniliśmy 36 miejsc dla lekarzy i ratowników medycznych w jednym z sądeckich hoteli. Koszty pokrywa budżet Nowego Sącza - powiedział prezydent.

 

Zdaniem prezydenta sytuacja, w której się obecnie znajdujemy jest bardzo specyficzna. Ratownicy medyczni i lekarze, którzy pracują w zespołach karetek pogotowia robią to dla ludzi i bardzo ważne jest, aby byli oni zabezpieczeni tak, aby jak najdłużej mogli pełnić swoją służbę dla dobra mieszkańców. 

 

Pracownicy służb medycznych bardzo często boją się po dyżurze wrócić do swoich domów w obawie o zdrowie własnych rodzin. To dla nich dodatkowy stres, który może powodować dodatkowe obciążenie.

 

Prezydent wyraził nadzieję, że ten gest ze strony sądeczan w kierunku ratowników medycznych i lekarzy będzie przyjęty przez mieszkańców ze zrozumieniem i popierany.

 

Służby medyczne w tej sytuacji powinny być szczególnie przez nas wspierane, bo być może jeszcze przez wiele tygodni będzie nam potrzebna ich praca na wysokich obrotach.

 

Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować