Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo w sprawie pożaru w Nowej Białej

Prokuratura Okręgowa  w Nowym Sączu prowadzi śledztwo w sprawie pożaru w Nowej Białej

21 czerwca br. prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wszczął śledztwo o przestępstwo z art. 163 § 1 pkt 1 k.k. dotyczące sprowadzenia pożaru w dniu w dniu 19.06.2021 r. w miejscowości Nowa Biała. Śledztwo jednak w dalszym ciągu będzie prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Nowym Sączu.

Zakończono już prowadzone z udziałem prokuratora i biegłego z zakresu pożarnictwa oględziny miejsca zdarzenia. Zdołano także przesłuchać w charakterze świadka niemalże wszystkich właścicieli posesji oraz ustalonych świadków zdarzenia.


W wyniku działania ognia całkowitemu lub częściowemu spaleniu uległy budynki gospodarcze i mieszkalne na 24 posesjach na terenie o powierzchni około 1,5 ha. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało 9 osób, głównie polegały one na zatruciu tlenkiem węgla. Spaleniu uległy duże ilości sprzętu rolniczego oraz wyposażenia domu. Spaleniu uległ też inwentarz żywy, w tym 24 sztuki bydła i 23 owce.


Dotychczas wykonane czynności nie pozwalają na ustalenie jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. Jednak nie ujawniono okoliczności, które mogłyby sugerować, iż pożar powstał w skutek podpalenia.


Źródło: Prokuratura Okręgowa NS, fot. UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować