Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Przed budynkiem tej szkoły modernizują podwórko. Będzie estetycznie i bezpiecznie

Przed budynkiem tej szkoły modernizują podwórko. Będzie estetycznie i bezpiecznie

Teren wokół budynku Zespołu Szkół w Marcinkowicach będzie bezpieczny i estetyczny. Właśnie dobiegają końca prace związane z układaniem kostki brukowej na chodnikach oraz elementów dróg przy budynku szkoły.

Pierwszy etap wykonano w ubiegłym roku. Gdy niebawem zakończy się drugi, uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać z nowych alejek i spędzić przerwę między lekcjami siedząc na ławkach wśród zieleni.


Projekt i ułożenie nowej kostki będzie kosztowało ponad sto tysięcy złotych - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który na miejscu sprawdzał postęp prac. - Zdecydowałem o wykonaniu całości inwestycji wokół szkoły. To ważne, aby było estetycznie i bezpiecznie tym bardziej, że nasza placówka cieszy się sporym powodzeniem. W przyszłym roku oddamy do użytku nowoczesną halę sportową ze strzelnicą, więc modernizowane obecnie otoczenie szkoły wkomponuje się też w nową całość.


Z niecierpliwością oczekujemy na koniec prac przy modernizacji podwórka przez budynkiem szkoły – mówi Iwona Sikorska, dyrektor placówki. - W ubiegłym roku została wymieniona nawierzchnia placu przed szkołą - ponad 600 metrów kwadratowych, odnowiliśmy też schody przy placu. Koszt tamtej inwestycji to ponad 113 tysięcy złotych.


Teraz ekipa budowlana rozpoczęła pracę od rozbiórki starych nawierzchni z betonu. Zostały zamontowane nowe obrzeża i krawężniki, podłoże jest wyprofilowane, wyrównane i zagęszczone, podbudowę utwardzono i ułożono nawierzchnię z kostki brukowej.


Koszt obecnej inwestycji, (opracowanie dokumentacji projektowej oraz roboty budowlane) to 104 tys. zł.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować