Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Przedsiębiorstwo Usług komunalnych w Korzennej ma nowy sprzęt

Przedsiębiorstwo Usług komunalnych w Korzennej ma nowy sprzęt

W nowy sprzęt do koszenia trawy na poboczach dróg wyposażyło się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna. Druga kosiarka pozwoli przyspieszyć prace, poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego.

PUK od początku zajmuje się utrzymaniem poboczy, które zawsze wiosną i jesienią wymagają starannej pielęgnacji. Szybko rosnąca w tym okresie wysoka trawa zasadniczo ogranicza widoczność kierowcom, poruszających się po drogach gminnych. Koszenie poboczy to w tym kontekście jeden z istotnych elementów poprawy bezpieczeństwa drogowego.


Dotychczas PUK dysponował tylko jedną kosiarką i wykonanie prac na terenie całej gminy, pokrytej długą siecią gminnych dróg, trwało stosunkowo długo. Zakup nowego sprzętu o wartości 21 tys. zł netto pozwoli znacznie przyspieszyć prace. Koszenie poboczy odbywać się teraz będzie równocześnie po obu stronach drogi, dzięki czemu prace zakończone zostaną szybciej.


Rozpoczęte już wiosenne koszenie poboczy sfinalizowane zostanie w czerwcu. W tym roku kosiarki wyruszą w teren jeszcze raz we wrześniu.


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować