Przedświąteczne spotkanie Prezydenta u Amazonek

Przedświąteczne spotkanie Prezydenta u Amazonek

„Nie ma rzeczy niemożliwych, wszystkich ludzi uszczęśliwię, tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba i nic więcej mi nie trzeba...” – słowami hymnu polskich Amazonek rozpoczęło się spotkanie przedświąteczne w Nowosądeckim Stowarzyszeniu Amazonek imienia Heleny Włodarczyk. Uczestniczył w nim Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. 
 

- Wigilia to wieczór radości, wieczór kolędy i opłatka, wieczór serdeczności i zgody, czas magiczny, czas przebaczania i spotkań rodzinnych. My Amazonki również jesteśmy rodziną. Chcemy, żeby każdy czuł się u nas dobrze i bezpiecznie, dlatego pomagamy sobie nawzajem i wspieramy w walce z naszą chorobą. Każdy przejaw dobroci z jakim się spotykamy w naszej amazońskiej rodzinie, dodaje nam otuchy i nadziei na zdrowie – spotkanie rozpoczęła prezes Sądeckiego Stowarzyszenia Amazonek im. Heleny Włodarczyk Krystyna Kronenberger, która w szczególny sposób powitała prezydenta Ludomira Handzla, gratulując mu objęcia funkcji prezydenta miasta oraz składając życzenia zdrowia i sił do wypełniania zadań, które będzie podejmował.

 

- Ze względu na aspekt osobisty, musiałem tu być z paniami – mówił prezydent Handzel. - 24 kwietnia przyszłego roku minie 20 lat od kiedy moja mama odeszła z grona Amazonek. Zawsze wzruszam się na spotkanie z paniami. Ale te nadchodzące święta są świętami radosnymi. Chciałbym, żeby nikt nie odszedł z tego grona oraz chciałbym, żeby wszystkie panie miały dobry humor, dlatego życzę dobrego roku. 
 

W spotkaniu uczestniczył także proboszcz parafii świętegoKazimierza ks. Jan Siedlarz, dyrektor oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie Marta Mordarska oraz radny Rady Miasta Nowego Sącza Artur Czernecki.
 

Uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem, składali sobie życzenia świąteczno-noworoczne oraz zjedli wigilijny posiłek. 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować