Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Przyspieszona rejestracja na szczepienia osób w wieku 60+

Przyspieszona rejestracja na szczepienia osób w wieku 60+

20 marca pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównym tematem była aktualna sytuacja epidemiczna w kraju oraz przebieg i efektywność Narodowego Programu Szczepień. Rezultatem rozmów było podjęcie decyzji o przyspieszeniu rejestracji na szczepienia dla osób 60+.

Sytuacja epidemiczna w kraju jest bardzo dynamiczna. Mutacja brytyjska wirusa wypiera inne rodzaje wirusa. Priorytetem działań rządu jest zdrowie i życie obywateli oraz wydolna służba zdrowia. Wciąż obserwowany wzrost zakażeń, który zobowiązuje do podjęcia kolejnej odpowiedzialnej decyzji. Chodzi o przyspieszenie rejestracji na szczepienia dla kolejnych grup.


Obecnie trwają zapisy na szczepienia seniorów w wieku 67 i 68 lat. Zgodnie z planem w poniedziałek 22 marca rozpoczyna się rejestracja seniorów z roczników 1955-1956. Natomiast już od wtorku, 23 marca ruszy rejestracja dla roczników 1957-1961. W czwartek 25 marca wznowione będą też zapisy dla seniorów powyżej 70 lat.


Źródło: gov.pl

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować