Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

PUK Korzenna ma nowy sprzęt do obsługi przydomowych oczyszczalni ścieków

PUK Korzenna ma nowy sprzęt do obsługi przydomowych oczyszczalni ścieków

Nowy sprzęt do obsługi przydomowych oczyszczalni ścieków jest już do dyspozycji Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Korzenna. Spółka mogła sobie pozwolić na zakup potężnego ciągnika z beczką o pojemności 10 tysięcy litrów, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z budżetu województwa małopolskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Imponujących rozmiarów ciągnik ma moc 155 KM, a koszty jego zakupu to 520 tys. zł. Większość tej kwoty (63 procent pokryło dofinansowanie z budżetu województwa. Pozostałą część PUK wyłożył z własnego budżetu.

 

Ciągnik służyć będzie do obsługi przydomowych szamb oraz zbiorników bezodpływowych na terenie gminy. – W trudnym terenie jest niezbędny. Pozwoli dojechać wszędzie nawet podczas niesprzyjającej pogody tam, gdzie wóz asenizacji nie byłby sobie w stanie poradzić.  – tłumaczy Stanisław Przychodzki, prezes PUK Korzenna. Dotychczas spółka korzystała jedynie z mniejszego ciągnik dysponujący mniejszą mocą i beczką o pojemności 5 tysięcy litrów.

 

Nowy sprzęt, będący uzupełnieniem dotychczasowego wyposażenia, umożliwi sprawną obsługę blisko 250 przydomowych oczyszczalni ścieków, na budowę których spółka pozyskała 2 lata temu 2 mln zł dofinansowania. Zgodnie z zawartymi umowami przez pięć lat w ramach gwarancji spółka odbierać z nich będzie nieczystości. Ponadto PUK świadczy także usługi odbioru nieczystości ze zbiorników bezodpływowych czyli tzw. szamb. Dzięki ciągnikowi z większym zbiornikiem jednorazowo będzie można obsłużyć więcej oczyszczalni. Przeciętnie z jednej raz na dziewięć miesięcy odbiera się około 2,5 kubika.

 

Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować