Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 11. 2021 Do końca roku: 33 dni
Jakość Powietrza:

PWSZ wśród laureatów prestiżowego konkursu

PWSZ wśród laureatów prestiżowego konkursu

Mariusz Cygnar, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, na 10. Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” kilkakrotnie odbierał laury Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. 

 

W tym roku, z okazji jubileuszowej, dziesiątej edycji programu „Uczelnia Liderów” Fundacja przyznała także, jednorazowo, dodatkowe wyróżnienie nadzwyczajne – „Akademickie Oscary”, które trafiły do uczelni najwyżej ocenionych w dotychczasowych edycjach konkursu. PWSZ w Nowym Sączu i tym specjalnym wyróżnieniem została uhonorowana.


Eksperci z Komisji Certyfikacyjnej umieścili sądecką Uczelnię wśród siedmiu PWSZ w Polsce na liście laureatów konkursu i Fundacja, po raz ósmy, przyznała Certyfikat „Uczelnia Liderów 2020”.

 

Certyfikat „Uczelnia Liderów” otrzymało dotychczas kilkadziesiąt polskich szkół wyższych, w tym m.in. Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II, Politechnika Świętokrzyska, Collegium Civitas, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. 


Nadto PWSZ w Nowym Sączu, jako jedna z dwóch w Polsce, wyróżniona została platynowym certyfikatem, które przypadło placówkom mającym na swoim koncie osiem certyfikatów „Uczelnia Liderów”. Wyróżnienia nadzwyczajne przyznano uczelniom, które mogą być wzorem dla innych szkół wyższych, za jakość studiów, kształcenie ukierunkowane na kreowanie kompetencji liderskich i nowatorskie działania w dziedzinie budowania relacji z ich otoczeniem.

 

- Te nagrody i certyfikaty są wynikiem ciężkiej i owocnej pracy, i działalności całej naszej akademickiej społeczności, wszystkich i każdego z osobna – powiedział nam rektor PWSZ, Mariusz Cygnar. - Przede wszystkim kadry naukowej, ale też studentów i wspomagającego nas zaplecza administracyjno – technicznego! To nasz wspólny sukces, co podkreślam przy każdej możliwej okazji. Nie ukrywam, te prestiżowe wyróżnienia odbierałem w Łodzi z ogromną satysfakcją i dumą. Są one niezwykle ważne dla mnie także w innym aspekcie. To podsumowanie mojej, naszej pracy w minionym roku, a także mojej mijającej kadencji, podsumowanie tym ważniejsze, iż wyrażone przez komisję niezależnych ekspertów. Podobnie, jak i wotum zaufania udzielony mi przez elektorów w wyborach rektorskich na kolejną kadencję, tak też otrzymane certyfikaty i wyróżniania są dla mnie osobiście zobowiązaniem wobec naszej Uczelni i wyzwaniem na kolejne cztery lata.

PWSZ wśród laureatów prestiżowego konkursu.

Mam nadzieję, że realizacja wspólnie wypracowanego programu dla naszej Uczelni na kolejne 4 lata, będzie nadal budowała prestiż Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, umacniała jej pozycję na rynku edukacyjnym nie tylko wśród uczelni zawodowych, a także w relacjach z naszym społeczno-gospodarczym otoczeniem i owocowała powodzeniem naszych absolwentów w samodzielnym zawodowym życiu.

 

Gala jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów 2020” odbyła się tym razem w Łodzi, w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Organizatorzy rywalizacji - Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, podkreślają, iż misją programu „Uczelnia Liderów” jest promowanie najlepszych polskich uczelni oraz ich jednostek organizacyjnych, kształcących przedsiębiorczych i kreatywnych studentów, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy. 

 

Źródło, informacja oraz fot:  PWSZ oraz Uczelnia Liderów

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować