Radiowóz, motocykle i konkursy. Kryniccy policjanci spotkali się z mieszkańcami podczas festynu
Policjanci z Krynicy-Zdroju wykorzystali festyn parafialny, by przypomnieć mieszkańcom i turystom o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Oprócz praktycznych porad przygotowali także pokazy sprzętu i atrakcje dla najmłodszych.
Bezpieczny wypoczynek nad wodą, w górach i na drodze był głównym tematem spotkania zorganizowanego przez policjantów z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju podczas festynu parafialnego. Mundurowi nie tylko przekazywali praktyczne porady, ale również przygotowali atrakcje dla najmłodszych uczestników wydarzenia.
28 czerwca dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju wzięli udział w festynie parafialnym, gdzie prowadzili działania edukacyjno-profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2026” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
Podczas rozmów z mieszkańcami i turystami odwiedzającymi krynickie uzdrowisko funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku. Zwracali uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz przekazywali wskazówki dotyczące bezpiecznych wędrówek po górach.
Nie zabrakło również rozmów o bezpieczeństwie na drogach. Policjanci przypominali podstawowe przepisy oraz zachęcali pieszych do noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność po zmroku i mogą zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne stoisko, przy którym uczestnicy mogli z bliska obejrzeć radiowóz, elementy umundurowania oraz sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Zaprezentowano także motocykle będące na wyposażeniu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
Dzielnicowi opowiadali dzieciom o swojej pracy i zachęcali najmłodszych, aby w sytuacjach zagrożenia nie bali się zwracać o pomoc do służb. Na uczestników czekały również konkursy z drobnymi upominkami, materiały edukacyjne oraz pamiątkowe dyplomy z możliwością wykonania odcisku własnych linii papilarnych.
Komentarze