Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Radny Maciej Rogóż interpeluje u prezydenta odnośnie zmniejszenia puli środków finansowych dla organizacji pozarządowych

Radny Maciej Rogóż interpeluje u prezydenta odnośnie zmniejszenia puli środków finansowych dla organizacji pozarządowych

Radny Maciej Rogóż wystąpił do prezydenta Ludomira Handzla z interpelacją odnośnie zmniejszenia puli środków finansowych dla organizacji pozarządowych do których trafi 141 tys. zł mniej niż w roku ubiegłym. Zabrakło środków na zadania z zakresu ekologii, kultury, turystyki, zarządzania kryzysowego, oświaty i wychowania oraz ochrony zdrowia.

Moja interpelacja w imieniu organizacji pozarządowych to prośba do Władz Miasta, aby nie zabrakło rozmowy z osobami działającymi społecznie. Jako osoba działająca od wielu lat w organizacjach pozarządowych dla dobra mieszkańców, solidaryzuje się z wolontariuszami, w czasie gdy Włodarze Miasta w dużej mierze rezygnują z dotacji dla organizacji pozarządowych w zakresie ekologii, kultury, turystyki, oświaty. Siła demokracji na całym świecie to ilość organizacji pozarządowych, społecznych, wolontariuszy, ludzi bezinteresownych. Taką ideę powinno się wspierać - informuje radny Maciej Rogóż.

 

Poniżej treść interpelacji.

Proponowany przez prezydenta projekt Uchwały w sprawie programu współpracy miasta Nowego Sącza z organizacjami pozarządowymi, który był przedmiotem obrad komisji Rady Miasta znacząco odbiega od projektu, który został przedstawiony do konsultacji organizacjom pozarządowym.

Do zaistniałej sytuacji odniosła się także Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk.

Według zaproponowanej przez Prezydenta Ludomira Handzla uchwały organizacje pozarządowe otrzymają na swoje zadania 141 tyś. mniej niż w roku ubiegłym. Miasto zakłada rezygnację ze wsparcia m.in. organizacji działających w obszarze ekologii, co jest zupełnie niezrozumiałe biorąc pod uwagę stan powietrza w naszym mieście. Zamiast wesprzeć najbardziej newralgiczne obszary zabierane są pieniądze. To, że w u ubiegłym roku nie udało się zrealizować pewnych projektów nie oznacza, że w przyszłym roku nie mogą one zostać wdrożone tym bardziej, że wiele organizacji przygotowało projekty będące odpowiedzią na obecną, skomplikowaną sytuację. Trwająca pandemia i związane  z nią obostrzenia nie powinny wpływać na funkcjonowanie organizacji pozarządowych tworzonych w celu realizacji zadań, których nie jest w stanie zrealizować Miasto - pisze na profilu facebookowym Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk.

 

Fot.: Fb Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk, Fb Radny Maciej Rogóż

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować