Pogoda Nowy Sącz

29

Dzisiaj jest: 29. 09. 2023 Dni od początku roku: 271 Dni do końca roku: 93
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

ROADPOL Safety Days z sądecką drogówką. Był symulator dachowania i alkogogle

ROADPOL Safety Days z sądecką drogówką. Był symulator dachowania i alkogogle

21 września br. na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego funkcjonariusze sądeckiej drogówki prowadzili działania w ramach ROADPOL Safety Days. Wśród atrakcji przygotowanych dla kierujących był m.in. symulator dachowania i alkogogle.

ROADPOL Safety Days (z ang. Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), realizowane w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.


21 września br. w akcję włączyła się także sądecka Policja. Podczas wczorajszych działań na Sądecczyźnie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zwracali uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale także promowali bezpieczne zachowania i podnosili świadomość na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. Działania Policji wsparł również Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, którego przedstawiciele wspólne z policjantami wręczali pieszym, rowerzystom i kierowcom elementy odblaskowe, ulotki oraz drobne upominki.


Tego dnia na parkingu przy rondzie Solidarności w Nowym Sączu, dzięki uprzejmości Fundacji Prodriver z Tarnowa, dla kierujących dostępne były również alkogogle, refleksomierz, aparat do badania czasu reakcji oraz symulator zdarzeń drogowych. Urządzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a imitacja dachowania pozwoliła kierowcom w bezpieczny sposób przekonać się, co dzieje się z podróżnymi podczas wypadku.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować