Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Rodzinny piknik w Marcinkowicach

Rodzinny piknik w Marcinkowicach

Opady deszczu nie przeszkodziły mieszkańcom Marcinkowic i całej gminy Chełmiec, aby przybyć na Rodzinny piknik zorganizowany na terenach Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Na spotkaniu nie zabrakło starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, pod patronatem którego odbywała się impreza.

Oprócz występów Zespołu Regionalnego Niskowioki i Orkiestry parafialnej z Marcinkowic, nie zabrakło atrakcji dla dużych i małych. Sporym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa (dochód z imprezy przeznaczony jest na wsparcie dla Orkiestry parafialnej i parafii), lokalne przysmaki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich, animacje dla dzieci i konkurs piosenki. Można też było zwiedzić wyremontowany dwór Morawskich.


Rodzinne pikniki to nasza tradycja - mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Cieszę się, że mogliśmy się tutaj dzisiaj spotkać i to tak licznie. Mam nadzieję, że pomimo niesprzyjającej aury, wszyscy będziecie sie dobrze bawić.
Organizatorami Festynu są: Rada parafialna przy parafii w Marcinkowicach, Akcja katolicka z Marcinkowic, Orkiestra parafialna z tej miejscowości, Koło Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic i Koło Gospodyń Wiejskich z Rdziostowa.


W Pikniku rodzinnym uczestniczyli m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, radny powiatowy Paweł Łabuda, księża z parafii w Marcinkowicach na czele z proboszczem ks. Tadeuszem Celustą, Iwona Sikorska - dyrektorka Zespołu Szkół w Marcinkowicach oraz mieszkańcy Marcinkowic i gminy Chełmiec.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować