Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Rok 2020 rokiem działania i konkretów w walce, o jakość powietrza w Małopolsce

Rok 2020 rokiem działania i konkretów w walce, o jakość powietrza w Małopolsce

Podsumowując ostatni rok pracy wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz wskazał zdecydowany nacisk w 2020r. na konsekwentne dbanie o poprawę, jakości powietrza w Małopolsce.

 

Będzie to rok związany z wdrażaniem projektów poprawiających, jakość powietrza w regionie, które otrzymały już dofinansowanie samorządu województwa. Zaapelował także do włodarzy gmin, aby przeznaczali w przyszłorocznych budżetach minimum 1 procent na wymianę pieców, deklarując również pomoc województwa w tym zakresie. 

 

Aby mobilizować samorządy i mieszkańców gmin do działalności na rzecz ochrony środowiska, wprowadziliśmy kryteria oceny aktywności środowiskowej gmin. Oceniamy 12 konkretnych działań, jak liczba przeprowadzonych kontroli w zakresie spalania odpadów czy poziom odzysku i recyklingu odpadów. Najlepsze gminy zostaną nagrodzone budową ekoparków, które będą miejscem spotkań i integracji mieszkańców – mówi wicemarszałek Urynowicz.

 

Priorytetem dla działań województwa będą także te koncentrujące się na innych niż smog źródłach zanieczyszczenia powietrza, takich jak: transport i przemysł. A w wybranych szkołach w każdej z małopolskich gmin zamontowane zostaną pyłomierze, wskazujące stan powietrza.

 

Źródło i Fot. UMWM
 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować