Pogoda - Sądeckie.pl3

Dzisiaj jest: 03. 03. 2021
Do końca roku: 303 dniRośnie bilans zakażonych koronawirusem na Sądecczyźnie i w regionie

Rośnie bilans zakażonych koronawirusem na Sądecczyźnie i w regionie

Bilans na dzień dzisiejszy to kolejne 15 zakażeń na terenie powiatu nowosądeckiego oraz w 5 mieście Nowy Sącz. Z kolei w regionie w powiecie limanowskim odnotowano 3 nowe przypadki SARS-CoV-2.

 

Wśród ozdrowieńców jest 13 kobiet i 20 mężczyzn, w wieku od 2 do 85 lat, z powiatu tarnowskiego (16 osób), suskiego (5 osób), Krakowa (4 osoby), powiatu chrzanowskiego (3 osoby), krakowskiego (2 osoby) oraz bocheńskiego, myślenickiego i proszowickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce jest 1403 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 14 kobiet i 30 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy do 80 lat, z powiatu nowosądeckiego (15 osób), wadowickiego (7 osób), Nowego Sącza i Krakowa (po 5 osób), powiatu suskiego (4 osoby), limanowskiego (3 osoby), tatrzańskiego (2 osoby) oraz powiatów: wielickiego, krakowskiego i oświęcimskiego (po 1 osobie). Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2130 osób.


Niestety WSSE poinformowała również o śmierci 76-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wadowickiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 46.

 

Źródło: MUW

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować